نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: رمز اعداد و ارتباط آنها با کتاب تقییرات یا کتاب قانون

موضوع ها
    1
    سپاس
    0

2بار سپاس شده در 1 پست

پیش فرض رمز اعداد و ارتباط آنها با کتاب تقییرات یا کتاب قانون

سلام به دوستان عزیز. اسم من آبتین مظفری و اینکه فیلمساز تجربی هستم. من این مجموعه تلویزیونی رو هفته پبش شروع به دیدن کردم و امروز تا فصل 4 اونو دیدم و مثل شماها منتظر فصل پنجم هستم. حالا اینکه چرا اینقدر با تاخیر دیدم مهم نیست. من میخوام به یک سری از دوستان که در مورد اعداد براشون سوال پیش اومده چند تا پیشنهاد بدم. و شاید حدس بزنم.
    در مورد علامت دارما.
    حدس در مورد اعداد.
    در مورد پرچم کره جنوبی.
    در مورد حضور جین و سان و احتمال ارتباطشون با دارما.
    و در مورد پروفسور چشم بادومی که داخل فیلم آموزشی دارما بود که شاید کره ای بود و شاید چینی. اما نمی تونست ژاپنی باشه و اگه ژاپنی باشه خیلی بهم وضعیت میریزه.

علامت دارما چیزی شبیه نشانه فنگ شویی و پرچم کره جنوبیه. که هشت سه خطی دور یک دایره به این صورت وجود دارند :
    http://zensekai.files.wordpress.com/2007/04/iching.jpg

http://www.britannica.com/blogs/wp-c...03/image11.jpg

http://www.koreaorbit.com/uploads/pi...Korea-Flag.gif

که در پرچم کره فقط از چهار علامت استفاده شده.
    از ترکیب این نشانه ها یا سه خطی ها 64 حالت شش خطی بوجود می آید که به آنها شش خطی های آی چینگ می گن. هرکدوم از این شش خطی ها یک معنی خاص دارند. کتاب آی چینگ به کتاب تقدیرات یا کتاب قانون (که فکر می کنم چیزی شبیه این در سکانسی که ریچارد پیش جان لاک کودک می ره دیده شده) معروفه.
    http://www.facade.com/iching/

ممکنه بعضی از شما آی چینگ رو بشناسه اگر نمیشناسه بد نیست در موردش مطالعه کنه.

اعداد 4 8 15 16 23 42

میتونه هزاران معنی داشته باشه اما اگر بخواهیم شماره رو با شماره های آی چینگ منطبق کنیم به این مفاهیم میرسیم

4: بی تجربگی
    8: اتحاد
    15: فروتنی
    16: اعتماد عمیق
    23: فروپاشی
    42: افزایش

این اعداد میتونه ترتیب خط داستانی رو بده
    4 : بی تجربگی: ورود مسافرین به یک مکانی که هیچ چیزی در موردش نمیدوند
    8: اتحاد: اونها تصمیم میگیرند که با متحد باشند مثل پیشنهاد جک در اوایل داستان.
    15: فروتنی: اونها راز داری میکنند: شکنجه سایر و سعید برای اسپری شانون. یا دری که لاک و بون پیدا میکنن و....
    16: اعتماد عمیق: اونها خصوصا سایر و کیت و جک و سعید به هم جلب میشن و کم کم معتمد هم میشن حتی در فلش بک های سایر، لاک، جک، اعتماد رو پیدا میکنید.
    23: گروه به دو دسته تقسیم میشن و جزیره درنهایت منهدم یا منتقل میشه و از بنیان فرو پاشیده میشه.
    42 فکر کنم باید در فصل پنجم بهش برسیم.

به همتون پیشنهاد می کنم که حتما آی چینگ رو بخونید.
    فرهنگ آی چینگ ذاتا چینی بوده اما کره ای ها هم بهش مربوطن.
    حالا میتونید حدس بزنید که ممکنه نقش سان یا پدرش یا حتی جین و ارتباطشون با دارما چی باشه؟ یا حتی شاید پروفسور چشم بادومی.

بهر حال من 4 سال پیش برای ساختن یه فیلم تجربی در باره آی چینک، مجبور شدم که بار ها آی چینگ بگیرم و اونقدر گرفتم که کل کتاب رو حفظ کردم. اما یه حسی بهم میگه که خیلی میتونه به این ماجرا در لایه های زیرین داستانش مربوط باشه.

در ضمن به تشابه قیافه ها فکر کنید: جولیت، پنی و همسر سابق جک خیلی شباهت های زیادی دارند. بقیه رو پیدا کنید. هم بازیگر شبیه جک پیدا می کنید هم بن و هم بقیه! منظورم از شباهت یکی بودن نیست. منظورم صرفا شباهته. و این علت داره.

بهر حال من این سریال رو به عنوان سریال ندیدم. به عنوان یک فیلم سینمایی 4000 دقیقه ای دیدم.
    در این پست 2 کلمه به صورت خودکار جهت آسودگی کاربران به بخش مورد نظر لینک شده اند.

2. 2 کاربر از پست مفید Abtin تشکر کرده اند .

3. --

موضوع ها
    57
    سپاس
    154

711سپاس شده در 162 پست
    نوشته های وبلاگ
    9

مدال های من

پیش فرض پاسخ : رمز اعداد و ارتباط آنها با کتاب تقییرات یا کتاب قانون

مطلبت خیلی جالب بود. تابحال کسی از این موضوع به قضیه نگاه نکرده بود. اما در مورد توضیح هر عدد که گفتی فکر کنم کمی زود قضاوت کردی. شاید هر عدد به یک فصل مربوط بشه ! من که فعلا چیزی به ذهنم نمیرسه ولی شاید توضیحات محکم تری براش بشه پیدا کرد.
    مثلا فصل 1 که که کاملا با بی تجربگی جور در میاد. فصل 2 هم میشه به اتحاد بین نجات یافتگان ربط داد. فصل 3 بیشتر مربوط به اسیر شدن جک و کیت و سایر و ارتباط با دیگران بود. نمیدونم چجوری میشه به فروتنی ربطش داد. فصل 4 بیشترین چیزی که توش نمود داشت اعتماد عمیق جان لاک به جزیره و خاص بودن اون بود. بازهم به اعتماد عمیق مربوط میشه. طبق گفته ها بعد از خروج 6 اوشنیک همه چیز در جزیره بهم میریزه و "فروپاشی" به وجود می آید.
    اما عجیب ترین نکته فصل 6 و ربطش با افزایش می تونه باشه !

5. --

موضوع ها
    13
    سپاس
    0

1بار سپاس شده در 1 پست

خيلي كامل،عالي،وروان بود.راستي ميشه در باره ي اين آي چينگ يه كم بيشتر خودت توضيح بدي .
    كيان

7. --

سپاس
    0

0سپاس شده در 0 پست

مرسی مطالب خواندنی بود و جالب مخصوصا در مورد پرچم کره و البته خوش به حال کره ایها که حتما با دانستن این مطالب بیشتر از موضوع سریال سردر میارن ، همیشه این سوال در ذهن من بود که چرا فرد آموزش دهنده در دارما چشم بادامی است و بر اساس متن شما میشه گفت این دلیلی بر این انتخاب است.
    و اما درباره این اعداد، آیا در آی چینگ که به اون اشاره کردید اعداد به همین ترتیبی که در سریال هستند وجود دارد؟ یا نویسندگان سریال براساس موضوع سریال این اعداد را با این ترتیب قرار داده اند؟
    در این پست 1 کلمه به صورت خودکار جهت آسودگی کاربران به بخش مورد نظر لینک شده اند.
    بكوش تا عظمت در نگاه تو باشد نه در آنچه بدان می نگری آندره ژيد

9. --

موضوع ها
    75
    سپاس
    1,593

2,937سپاس شده در 1,035 پست
    نوشته های وبلاگ
    3

مدال های من

پیش فرض پاسخ : رمز اعداد و ارتباط آنها با کتاب تقییر&#

ضمن تشكر از مطلب جالبت. شايد نويسندگان سريال در ساختار لاست از كتاب آی چینگ كمك گرفته‌اند ، اما نه بصورت كامل. منطقي هم نيست كه كل ساختار سريال بر اساس يك كتاب باشه در غير اين صورت خلاقيت نويسندگان زير سوال ميره. همونطور كه سينا هم گفت مثلا نميشه فصل سوم رو بر منطق عدد 15 در اين كتاب منطبق كرد. ولي در هر صورت برداشتهايي هم از اين كتاب در هنگام ساختار بندي صورت گرفته.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دانلود سریال ها و فیلم های روز با لینک مستقیم

11. --
    *sahel*
    Guest

پیش فرض پاسخ : پاسخ : رمز اعداد و ارتباط آنها با کتاب تقییرا

نقل قول نوشته اصلی توسط Sawyer - James Ford
    ضمن تشكر از مطلب جالبت. شايد نويسندگان سريال در ساختار لاست از كتاب آی چینگ كمك گرفته‌اند ، اما نه بصورت كامل. منطقي هم نيست كه كل ساختار سريال بر اساس يك كتاب باشه در غير اين صورت خلاقيت نويسندگان زير سوال ميره. همونطور كه سينا هم گفت مثلا نميشه فصل سوم رو بر منطق عدد 15 در اين كتاب منطبق كرد. ولي در هر صورت برداشتهايي هم از اين كتاب در هنگام ساختار بندي صورت گرفته.
    این امر محتمل هست که از این کتاب استفاده شده باشه اما همون طور که دوستان عزیز هم گفتن نمیشه همه رو از روی این کتاب استفاده کرده باشن بلکه به نظر من فقط این کتاب یک الهام دهنده براشون بوده اگر ازش استفاده کرده باشن .
    در این پست 1 کلمه به صورت خودکار جهت آسودگی کاربران به بخش مورد نظر لینک شده اند.

13. --

سپاس
    0

0سپاس شده در 0 پست
    نوشته های وبلاگ
    1

جالبه که اسم دکتر چشم بادومی هم دکتر چنگ هست که شباهت زیادی به نام چینگ داره.

15. --

موضوع های مشابه

1. نقش نشانه ها در فرینج و ارتباط آنها با زندگی روزمره ما
    توسط vmilad در انجمن مباحث و تئوريهاي فرينج
    پاسخ ها: 12
    آخرين نوشته: 08-26-2009, 02:02 PM
  2. نام کتاب : گمشدگان ، نویسندگان : من و تو !
    توسط afshin791g در انجمن همه چیز درباره لاست
    پاسخ ها: 45
    آخرين نوشته: 08-23-2009, 04:15 PM
  3. حل معماهای لاست در یک کتاب
    توسط :[sUn]: در انجمن فصل 5
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: 08-02-2009, 10:01 PM

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)